Gaisa adsorbcijas stends SGT-104

Gaisa adsorbcijas mācību stends paredzēts komplekso teorētisko adsorbcijas principu apgūšanai praktisku eksperimentu veidā.

Kompresors darbojas izmantojot apkārtējo gaisu. Gaiss plūst caur ūdens vannu-mitrinātāju, tādējādi iegūstot 100% relatīvo mitrumu. Pirms gaisa ieplūšanas adsorbcijas kolonnā no apakšējās daļas, tā relatīvais mitrums un temperatūra tiek regulēti izmantojot sildītāju. Mitrais gaiss plūst caur adsorbentu (silīcija gēls), kas atrodas caurspīdīgās stikla kolonnas iekšpusē. Procesa laikā mitrums tiek adsorbēts. Absorbents satur indikatoru. Indikatora krāsa atspoguļo masas pārneses zonu (MPZ).

Absorbenta reģenerēšanai gaiss tiek padots no otra kompresora. Gaiss tiek uzsildīts  un ieplūst kolonnā no augšpuses. Šo desorbcijas procesu iespējams novērot arī kolonnā.

Iekārta ļauj vienlaicīgi pētīt gan adsorbcijas gan desorbcijas procesus.

Kad adsorbenta kapacitāte vienā kolonnā ir izsmelta, mitrais gaiss tiek padots otrā kolonnā, kurā atrodas reģenerētais adsorbents.

 Ķēdes sistēmā ir iebūvēta dzesēšanas sistēma, kas paredzēta temperatūras regulēšanai ūdens vannā - mitrinātājā. Gaisa temperatūra un gaiss, kurš tiek žāvēts, tiek koriģēti ar programmatūras palīdzību. Abas gaisa plūsmas tiek regulētas izmantojot vārstus. Reģistrējot relatīvo mitrumu un temperatūru eksperimentu laikā, abi procesi var tikt pilnībā līdzsvaroti.

Visi procesi ir skaidri redzami, temperatūra un mitrums atspoguļojas iekārtas digitālā displejā.

Pievienotais mācību materiāls ar eksperimentu piemēriem ļauj uztvert adsorbcijas/desorbcijas procesu pamatprincipus un darbības ar iekārtu soli pa solim.

Stenda eksperimentu modelēšanas programmatūra datoram veidota uz NI LabWiev bāzes.

Nosūtīt jautājumu

* Aizpildāmie laukumi